Policie obvinila trenéra. Masíroval mě nahou, stěžovala si reprezentantka

1. července 2021 13:13 - Praha

Policie na konci května obvinila bývalého trenéra reprezentace kadetek ve stolním tenisu z pohlavního zneužití. Dnes to uvedl server Seznam Zprávy. Případ podle advokáta jedné z dívek Iva Žižkovského vyšetřuje královéhradecká policie. Obviněný Seznam Zprávám řekl, že se stíháním nesouhlasí. Hrozí mu až desetileté vězení.

 

Twitter@CaddiesReema

Trenérovy bývalé svěřenkyně tvrdí, že se k nim muž před zhruba devíti lety choval nevhodně, jednu z nich údajně fyzicky zneužil. V době, kdy byla nezletilá, ji prý masíroval nahou. Serveru řekly, že o chování trenéra informovaly Českou asociaci stolního tenisu před rokem a půl, výkonný výbor ale podle nich nijak nejednal.

Zástupci asociace uvedli, že trenér veškerá obvinění popřel a šlo pouze o "tvrzení proti tvrzení". Muži následně vypověděli podle webu smlouvu reprezentačního trenéra, na klubové úrovni trénoval děti dál. Když se pak stal vedoucím trenérem a sportovním manažerem centra mládeže, asociace ho zaměstnala znovu. Podle dalších dívek trenér pokračoval v nevhodném chování i v centru mládeže.

Šokující případ! Olympijský vítěz byl obviněn ze sexuálního zneužití dítěte

Zástupci asociace Seznam Zprávám řekli, že muž nebyl stíhán ani odsouzen, neměli tedy důvod ho nezaměstnat. Asociace muži podle serveru v minulém roce neprodloužila smlouvu, proces odebrání jeho licence zahájila minulý týden.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.