Cesta do Tokia začíná, koně jdou do karantény

9. července 2021 21:08 - Praha

Pro české jezdce a jejich koně začíná cesta do olympijského Tokia. Už v neděli se musí hlásit v karanténě v německých Cáchách první dva účastníci, závodníci v jezdecké všestrannosti Miloslav Příhoda a Miroslav Trunda.

Sport.cz

„Budeme muset vyrazit už v sobotu večer, nástup do karantény je stanoven na neděli mezi osmou a jedenáctou, pak už tam žádný kůň nesmí přijít," vysvětluje Příhoda.

„Karanténa je vymyšlená tak, že do ní nastupujeme i my, jezdci a ošetřovatelé, takže celý tým bude držet při sobě. Jde tam ale především o koně, aby se nemísili s ostatními koňmi. Společně tam budou všichni koně, kteří pocestují do Tokia, a celých těch osm dní tam můžeme s našimi koňmi pracovat a trávit s nimi čas," říká.

První zážitky z Tokia. Pohled na prázdnou obří tribunu bude smutný, říká Prskavec

Pak už koně čeká letecký přesun do Tokia. „20. července si je přebere přepravní společnost, která je kamiony převeze na letiště do Lutychu vzdáleného asi sedmdesát kilometrů od Cách," přibližuje Příhoda. Jeho kůň, valach Ferreolus, ještě nikdy letadlem necestoval, ale jezdec doufá, že let zvládne bez problémů, stejně jako aklimatizaci na horké a vlhké podnebí v Japonsku. „Co mám zprávy, nedá se na to moc adaptovat. Aby se kůň s tím prostředím sžil, byly by potřeba tři až čtyři měsíce, což samozřejmě není možné. Jsme sami zvědaví, ale naše výhoda je v tom, že máme mladé a zdravé koně. Mají rychlou regeneraci, snad si s tím poradí," doufá.

ija, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.