Pro OH 2024 v Paříži nebude připravena důležitá nová linka metra

14. července 2021 09:39 - Paříž

Do olympijských her v roce 2024 se nestihne v Paříži postavit nová linka metra, která měla být důležitou dopravní spojkou. Oznámila to firma, která má projekt Grand Paris Express na starosti. Zpoždění stavitelé zdůvodnili mimo jiné pandemií koronaviru.

 

twitter@barstoolsports, Twitter

Připravovaná linka 16 je součástí rozšíření sítě pařížského metra, které bude stát několik miliard eur. Jeden z úseků měl být hotový do olympiády, kterou bude francouzská metropole hostit od 26. července do 11. srpna 2024. Úsek bude spojovat stadion Saint-Denis na severu Paříže, oblast s olympijskou vesnicí a předměstí Le Bourget, kde bude tiskové středisko.

S dokončením se ale nyní počítá až na rok 2026. "Lidé odpovědní za veřejnou dopravu v době olympiády nyní pracují na alternativním řešení," reagovali na to zástupci organizačního výboru her.


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.