Baseballový klub z Clevelandu se bude místo Indians jmenovat Guardians

23. července 2021 18:06 - Cleveland

Baseballový klub MLB z Clevelandu mění po více než sto letech název. Místo jména Indians, které kritizovali zástupci původních obyvatel Ameriky, se bude tým jmenovat Guardians (strážci, ochránci).

 

Ken Blaze, Reuters

Představitelé klubu rozhodli o odebrání názvu Indians, který nosil od roku 1915, loni v prosinci. Nové jméno oznámili ve videu na twitteru, jež doprovodil svým komentářem oscarový herec Tom Hanks.

Už v roce 2019 se Cleveland vzdal loga se šklebícím se indiánem používaným od roku 1947 poté, co klub uznal námitky, že je nevhodné. Tlaky na přejmenování sportovních klubů s pohrdavými či stereotypními názvy vzrostly loni v létě během protirasistických protestů po smrti černocha George Floyda při policejním zákroku.

Baseballový klub MLB z Clevelandu mění po více než sto letech název. Místo jména Indians, které kritizovali zástupci původních obyvatel Ameriky, se bude tým jmenovat Guardians.

Tony Dejak, ČTK/AP

Před rokem se po nátlaku sponzorů vzdal po téměř 90 letech jména Redskins (Rudokožci) tým amerického fotbalu z Washingtonu. Svůj název loni změnil i účastník kanadské ligy amerického fotbalu Edmonton Eskimos.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.