O baseballovém titulu rozhodne série mezi Draky Brno a Arrows Ostrava

12. srpna 2021 14:14 - Praha

Již v pátek odstartuje finálová série baseballové extraligy. Letošní Czech Series je již osmým soubojem o titul mezi Draky Brno a Arrows Ostrava. Jasně lepší bilanci mají Draci, kteří ze vzájemných finálových sérií získali hned 6 titulů. Poslední vloni. Týmy prošly celkem hladce semifinálovými sériemi, které oba vyhrály 2:0 na zápasy. Potvrdily tak své postavení v popředí letošních tabulek, Ostravští vyhráli základní část a Brněnští potom TOP6.

 

baseball.cz, Ladislav Svěnčík

Vrchol sezony má očekávané obsazení. „Obě družstva jsou ve finále zcela zaslouženě, předvádí pro diváky pohledný baseball," říká Zdeněk Josefus, trenér nováčka a překvapení soutěže z Hluboké. Že se ve finále utkají letos nejlepší týmy, potvrzuje i trenér Nuclears Jeff Barto: „Není překvapením, že jsou ve finále. Jsou to nejkompletnější baseballové týmy v české extralize."

Draci se mohou opřít o výborné nadhazovače a fungující obranu, Arrows spoléhají na svůj velmi kvalitní útok. V obou týmech najdeme plno reprezentantů od zkušených až po mladíky z U18. Jedním ze zkušených je Petr Čech z Arrows: „Složení finále je od začátku sezony očekávané, jelikož letos nebyl v republice jediný klub, který by se kvalitou přiblížil nám nebo Drakům. Oba týmy jsou kvalitativně srovnatelné, hodně reprezentantů i kvalitní cizinci."

Pro Čecha bude série o to zajímavější, že v uplynulých letech hrál za brněnské Draky, do kterých přestoupil právě z Arrows. A do Ostravy se reprezentační kečr před letošní sezonou vrátil, aby se svými bývalými spoluhráči získal mistrovský titul. „Očekávám vyrovnané zápasy, ale kdo vyhraje první utkání, vezme si sérii 3:0. Naší výhodou je, že jsme mnohem hezčí než naši soupeři," vtipkuje český reprezentant.

Draci a Arrows opět ve finále

Svému týmu samozřejmě věří i Martin Červinka. „Jsme připravení, máme nejlepší cizince za poslední dobu, jsme dobrá parta, a hlavně máme chuť si zase po roce zazpívat We are the Champions," říká vnitřní polař Draků a také reprezentace, jenž má doma např. zlato z ME U23 z roku 2019. Arrows a Draci jsou největší baseballoví rivalové a jejich vzájemná utkání mají vždy náboj, což potvrzuje i Červinka.

„Na finále se těším, jsou to vždy skvělé zápasy. Navíc, když hrajeme proti Arrows, kdy je atmosféra vždycky na jiné úrovni. Rozhodovat budou, jako vždy s Ostravou, maličkosti. Naši nadhazovači a obrana budou muset bez chyby udržet na uzdě jejich silnou pálku. Na druhou stranu, my se na pálce budeme snažit co nejdříve dostat do sedla, a sesadit startující nadhazovače," plánuje.

Série se hraje na tři vítězná utkání a začíná v pátek na MBS v 19:30, pokračuje v sobotu v Arrows Parku od 16:00 a v neděli se vrací do Brna od 13:00. Případné čtvrté a páté utkání by se hrálo v pátek 20. srpna na Arrows, resp. v sobotu 21. srpna na MBS. Zápasy je možné sledovat pomocí streamů na tv.baseball.cz.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.