Draci ovládli úvodní duel finále extraligy

13. srpna 2021 21:59 - Brno

První výhru v Czech Series, finále baseballové extraligy, berou po dramatickém závěru Draci Brno. Ujali se vedení v zápase hned třemi body v první směně. V koncovce zápasu Arrows v útoku zatlačili, naplnili mety, donutili soupeře ke dvojímu střídání na nadhozu, ale aut na domácí metě jejich snažení zastavil na pouhých dvou dobězích.

 

baseball.cz, Petr Coufal

Na kopec se jako startující nadhazovači postavili Drak Radim Chroust a Ondřej Satoria z Arrows. Druhý z nich měl v úvodu daleko více práce. Dubový a Helder se dostali po hitech na metu a Hernandez dostal úmyslnou metu zdarma, což se ale Ostravským nevyplatilo. V pořadí třetí hit Draků z pálky Přemka Chrousta, meta zdarma pro Pavla Budského a další hit Kalábka nastavily skóre zápasu na 3:0 pro domácí. Poté už začal Satoria ale úřadovat, společně s obranou nepustil na metu celkem 15 hráčů Draků v řadě, a nakonec odházel celé utkání.

Radima Chrousta vystřídal do 8. inningu mladý David Mergans, kterého v 9. hře po metě zdarma střídal Omar Conoropo. Tah však trenérům Draků nevyšel. Hity Holtze a Čecha znamenaly obsazení všech met bez autu. Na prkno se tak postavil Martin Schneider a dokázal dvěma strike outy dostat výhodu opět na stranu domácích. Při dvou autech a všech obsazených metách se podařil odpal ostravskému Martinu Šmoldasovi. Pro bod dokázali doběhnout Malík a Holtz, Čech už byl ale po příhozu Adama Hajtmara na domácí metě aut.

Draci tak vstoupili do letošní Czech Series vítězně, stejně jako loni, kdy získali titul po výhře 3:1 na zápasy.

Série se nyní přesouvá na sobotní duel do Ostravy, kde se hraje od 16:00.

Finále baseballové extraligy - 1. zápas:
Draci Brno - Arrows Ostrava 3:2
dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.