Triatlonistka Zimovjanová byla v montrealském závodu MS devatenáctá

14. srpna 2021 21:35 - Montreal

Triatlonistka Tereza Zimovjanová obsadila v montrealském závodu mistrovství světa 19. místo, což je pro ni v této elitní sérii životní výsledek. Jako jediná ze čtveřice českých reprezentantů dokázala postoupit v supersprintu do třístupňové finálové části a v té prošla i první eliminací. Jejím dosavadním maximem byla červnová 23. příčka z Leedsu.

 

Česká triatlonová asociace

V Montrealu se závodilo netradiční formou: v pátek nastoupili muži i ženy do kvalifikačních rozjížděk (300 m plavání – 7,2 km cyklistika – 2 km běh). Z každé z nich postoupilo deset závodníků, o zbývajících deset finálových míst se pak bojovalo v opravách. V těch uspěla Zimovjanová, při premiéře v MS byli do posledních chvil ve hře o postup také Radim Grebík s Alžbětou Hruškovou. Jan Volár odstoupil kvůli defektu.

Do prvního finále nastoupilo 30 triatlonistek a Zimovjanová z 11. místa prošla do další části. Do nejlepší desítky se ale pětadvacetiletá Češka pak už nevešla. Zvítězila olympijská šampionka Flora Duffyová z Bermud.

V neděli se Češi v Montrealu postaví na start štafetového závodu.

Závod MS v triatlonu v Montrealu (300 m plavání – 7,2 km cyklistika – 2 km běh):
1. Duffyová (Berm.) 23:07
2. Knibbová -7
3. Spiveyová (obě USA) -17
...
19. Zimovjanová vyřazena v druhém finále
35. Hrušková (obě ČR) vyřazena v opravách
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.