Bývalý ragbyový mistr světa Kefu byl vážně zraněn při loupežném přepadení

16. srpna 2021 12:16 - Brisbane

Bývalý hvězdný australský ragbista Toutai Kefu utrpěl vážná zranění poté, co se do jeho domu v Brisbane vloupali tři mladiství. Mistr světa z roku 1999 a současný trenér národního týmu Tongy musel do nemocnice v kritickém stavu s bodnými ranami v podbřišku. Podle policie lékaři předpokládají, že zranění přežije.

 

Aaron Favila, ČTK/AP

Policie australského státu Queensland popsala útok lupičů, k němuž došlo kolem třetí hodiny nad ránem, jako brutální a násilný. Útočníci byli vyzbrojeni sekerou a noži. Řezné rány utrpěli také Kefuova manželka, syn a dcera.

Krátce po ohlášeném vloupání policie zadržela dva patnáctileté hochy, po třetím se pátrá.

Koronavirem těžce zkoušené Fidži bouřlivě slavilo olympijský triumf ragbistů

Tonžský rodák Kefu odehrál za Austrálii v letech 1997-2003 šedesát reprezentačních zápasů a pomohl "Wallabies" k triumfu na MS ve Walesu. Národní tým své rodné země vede od roku 2016.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.