Paralympijské hry v Tokiu budou stejně jako OH bez diváků

16. srpna 2021 14:07

Paralympijské hry v Tokiu se budou stejně jako nedávné olympijské hry odehrávat před prázdnými tribunami. K očekávanému rozhodnutí způsobenému probíhající koronavirovou pandemií dospěli týden před začátkem akce japonští organizátoři a úřady společně s Mezinárodním paralympijským výborem.

 

Amr Abdallah Dalsh, Reuters

Jedinou výjimku budou během paralympiády představovat školáci, kteří budou moci v omezeném počtu na některé dosud nespecifikované soutěže. Pořadatelé také vyzvali veřejnost, aby nechodila na závody odehrávající se na silnicích.

Paralympiáda začne příští úterý 24. srpna a zúčastní se jí zhruba 4400 sportovců. Je to výrazně méně než u olympiády (11.000), na druhou stranu se zvyšuje počet nakažených v Tokiu. Během 17 olympijských dnů se počet nových případů nákazy v metropoli ztrojnásobil a v pátek Tokio hlásilo 5773 případů, což je nové maximum.

Skandál! Opilý judista v Tokiu napadl člena ochranky v karanténním hotelu

"Ve světle současných čísel v Tokiu a celém Japonsku musejí být všichni účastníci her opatrní," uvedl šéf paralympijského hnutí Andrew Parsons.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.