Paralympijský medailista v dráhové cyklistice měl pozitivní dopingový test

27. srpna 2021 12:59

Bronzový medailista v dráhové cyklistice z probíhajících paralympijských her v Tokiu Marcin Polak má zastavenou činnost kvůli pozitivnímu dopingovému testu. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) dnes uvedla, že handicapovaný závodník neprošel před třemi týdny doma v Polsku zkouškou na krevní doping EPO.

 

Thomas Peter, Reuters

Osmatřicetiletému Polakovi hrozí, že přijde o bronz ve stíhacím závodu na 4000 metrů v kategorii nevidomých, který vybojoval ve středu. UCI uvedla, že stopy krevního dopingu se našly i v jeho dříve odebraných vzorcích.

Polak patří k úspěšným handicapovaným cyklistům, ve sbírce má zlaté medaile z mistrovství světa v časovce na silnici i ze stíhačky na dráze.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.