Kvůli covidu zrušenou krasobruslařskou Grand Prix v Číně nahradí závod v Turíně

27. srpna 2021 21:38 - Lausanne

Pořadatelství krasobruslařské Grand Prix z Čchung-čchingu, která byla kvůli koronaviru zrušena, převezme Turín. Mezinárodní bruslařská unie (ISU) oznámila, že italští pořadatelé uspořádají náhradní závody v původním termínu od 4. do 7. listopadu.

 

@Olympics, Twitter

Čínská Grand Prix byla zrušena minulý týden kvůli omezenému letecké spojení a dalším koronavirovým opatřením, kvůli kterým by bylo akci komplikované zorganizovat. ISU ale nechtěla měnit formát soutěže, podle něhož finále předchází šest závodů, proto začala hledat náhradní dějiště.

Seriál Grand Prix má odstartovat na konci října v Americe, poté jsou na programu závody v Kanadě, Japonsku, Francii, Rusku a prosincové finále opět v Japonsku.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.