Praha by měla na podporu sportu příští rok rozdělit téměř 400 milionů korun

30. srpna 2021 16:37 - Praha

Hlavní město Praha by mělo v roce 2022 rozdělit z grantů na podporu sportu a tělovýchovy téměř 400 milionů korun. To je obdobná částka jako letos, kdy bylo pro žadatele k dispozici 410 milionů korun. Grantový program schválili pražští radní, ale celkový objem finančních prostředků bude definitivně stanoven až při schvalování rozpočtu na rok 2022.

 

Milan Malíček, Právo

Granty budou navazovat na letošní programy. "V současné době si většina pražských sportovních svazů může spočítat, na jakou částku budou mít v grantovém řízení na další roky nárok. Základním kritériem pro rozdělování grantů zůstává velikost sportující mládežnické základny tak, abychom odpovídajícím způsobem podpořili jak velké, tak malé sporty," uvedl v tiskové zprávě Vít Šimral, radní hlavního města Prahy pro oblast sportu.

Vedle podpory sportu dětí a mládeže je možné finanční podporu čerpat také na sportovní činnost handicapovaných, sport pro všechny, na investice do sportovního zařízení a potřeb, provoz sportovišť nebo sportovní akce. Pro organizátory akcí, kteří chtějí získat grant, se objevila nová podmínka zdůrazňující genderovou vyváženost. Musejí být shodné prémie za účast i výsledek pro muže i ženy. "Nerovnost v odměňování mužských a ženských sportovců je dlouhodobě systémovým problémem a každá malá změna vstříc férovosti jej může pomoci změnit," poznamenal Šimral.

Sportovní organizace vedle podpory samospráv mohou získat i státní dotace. V roce 2022 by měl stát vyčlenit na sport 7,5 miliardy korun, což je o jeden a půl miliardy korun více než letos. Minulý týden se na tom dohodli ministryně financí Alena Schillerová a předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.