Češi mají na paralympiádě jisté další dvě medaile, boccista Peška je ve finále

31. srpna 2021 12:30 - Tokio

Česká výprava na paralympijských hrách v Tokiu má jisté další dvě medaile. Zasloužili se o to Adam Peška, který postoupil do finále turnaje v boccii, a stolní tenisté Jiří Suchánek s Petrem Svatošem. Ti se probojovali do semifinále soutěže týmů a získají nejhůře bronz. Česká medailová sbírka se tak rozroste na pět cenných kovů.

 

Peška v semifinále porazil Australana Daniela Michela 4:3. O zlato se utká ve středu s Řekem Grigoriosem Polychronidisem. Finálový zápas je v plánu od 8:05 SELČ.

Čtyřiadvacetiletý Peška nejprve vyhrál tři zápasy v základní skupině a postoupil do play off. Vyřazovací část dnes zahájil vítězstvím nad Korejcem Čong Ho-wonem 7:3 a následně si poradil i s Michelem.

Suchánek, který skončil mezi jednotlivci pátý, a Svatoš porazili ve čtvrtfinále ukrajinskou dvojici Vasyl Petruniv, Olexandr Jezyk 3:0. Ve středu budou čeští vozíčkáři hrát o účast ve finále kategorie C3 s Němci Thomasem Brüchlem a Thomasem Schmidbergerem.

Již dvě medaile v Tokiu vybojoval lukostřelec David Drahonínský, který získal zlato v individuální soutěži a stříbro ve smíšených dvojicích se Šárkou Musilovou. Bronz má koulař Aleš Kisý.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.