Smutná zpráva. Zemřel poslední český gymnastický mistr světa

31. srpna 2021 13:44 - Praha

V 81 letech zemřel poslední český mužský mistr světa ve sportovní gymnastice Přemysl Krbec, zlatý v přeskoku z roku 1962 z Prahy. Zprávu České televize o jeho úmrtí ČTK potvrdil Klub olympioniků.

 

gymfed.cz

Na šampionátu v Praze, kde v přeskoku koně nadél s přehledem porazil gymnastické legendy Haruhira Jamašitu, Jukia Enda i Borise Šachlina, se Krbec podílel i na bronzu družstva. Následující rok triumf zopakoval i na mistrovství Evropy v Bělehradě, na OH 1964 v Tokiu se do finále oblíbené disciplíny nekvalifikoval.

Po ukončení závodní kariéry rodák z Litovle založil a vedl populární gymnastickou skupinu Revmatici, s níž vystupoval na společenských akcích i v televizi. Působil také v lední revue Holiday on Ice.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.