Češi další medaili na paralympiádě nepřidali, celkem jich vybojovali osm

4. září 2021 17:39 - Tokio

Česká výprava zakončila paralympijské hry v Tokiu se ziskem osmi medailí. O další dnes marně bojovala atletka a vlajkonoška Eva Datinská v hodu diskem, v deštivých podmínkách obsadila ve své doplňkové disciplíně deváté místo.

 

@ facebook Český paralympijský tým

Sprinterka Tereza Jakschová atakovala účast ve finále v běhu na 200 metrů a výkonem 26,81 obsadila desáté místo. Tomáš Pešek skončil ve střelbě z pistole na 25 metrů třiatřicátý. Datinská, majitelka čtyř bronzů z předchozích paralympiád, předvedla nejdelší pokus 21,31 metru.

Češi ziskem osmi cenných kovů překonali o jednu medaili bilanci z her v Riu de Janeiro 2016. O zlato se v Tokiu postarali boccista Adam Peška a lukostřelec David Drahonínský. Výprava má i tři stříbra a tři bronzy. Nedělní závěrečné soutěže už budou bez české účasti, slavnostní zakončení začne ve 13:00 SELČ.

Seznam českých medailistů z paralympiády v Tokiu:

Zlato (2):
David Drahonínský - lukostřelba (kladkový luk W1)
Adam Peška - boccia (BC3)
Stříbro (2):
Arnošt Petráček - plavání (50 metrů znak S4)
David Drahonínský, Šárka Musilová - lukostřelba (smíšené týmy W1)
Šárka Musilová - lukostřelba (kladkový luk W1)
Bronz (3):
Aleš Kisý - atletika (vrh koulí F53)
Jiří Suchánek, Petr Svatoš - stolní tenis (družstva třída 3)
Anna Luxová - atletika (vrh koulí F35)
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.