Fenomén! Hvězdný Pastrňák si zahrál extraligu a hned dal gól

4. září 2021 20:42 - Praha

Hokejový kanonýr David Pastrňák se představil v dresu hokejbalistů Karviné v dnešním úvodním kole extraligy na hřišti Kert Parku Praha. Hvězda Bostonu a nejlepší střelec NHL ze sezony 2019/20 se na hřišti vítěze čtyř posledních dohraných ročníků při porážce 2:5 zapsal i mezi střelce.

 

Petr Horník, Právo

Pastrňák se svým typickým číslem 88 na dresu se v duelu na Lužinách před stovkou diváků prosadil v čase 41:52 v přesilové hře a snížil na 1:5. Hokejbalovou extraligu si zahrál držitel Zlaté hokejky pro nejlepšího českého hokejistu z posledních pěti let naposledy na konci dubna 2016, kdy se v duelu skupiny o udržení představil na hřišti Kova Praha.

Bylo to krátce před jeho debutem v hokejové reprezentaci, který pak prožil v duelu Euro Hockey Tour ve Znojmě proti Švédsku (2:7). "Hokejbal jsem hrával asi čtyři roky, kromě loňského léta, kdy na to nebyl z nějakého důvodu čas. Hodně se tam běhá, nevidím na tom nic špatného. Dobře jsem si zatrénoval," řekl tehdy Pastrňák.

Hvězda NHL bouřila v Edenu! Pastrňák řádil do půli těla v kotli Baníku

"Mám tam spoustu kamarádů. Vždycky si ho rád zahraju. Je to super sport a výborná příprava v létě na zimu. Hokejbal je skoro bezkontaktní sport," podotkl. Na soupisce Karviné byl i v minulých sezonách, ale žádný zápas nestihl. Loni na konci června si ale za ni zahrál na turnaji na pražské Palmovce.

Hokejbalová extraliga:
Kert Park Praha - Karviná 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.