Favorizovaný hřebec Kamssio vyhrál 76. St. Leger

5. září 2021 16:11 - Praha

Favorizovaný hřebec Kamssio s žokejem Petrem Foretem vyhrál ve Velké Chuchli jistě 76. St. Leger, poslední klasický rovinový dostih sezony. V druhém velkém dostihu dne Velké ceně Prahy zvítězil těsně Billabong Cat s jezdkyní Lucií Fialovou.

 

Michaela Říhová, ČTK

St. Leger na 2800 metrů dlouho vedl Dionis. V sedle s žokejem Jiřím Palíkem najížděli do cílové rovinky před zbytkem pole s relativně velkým náskokem. Kamssio s Foretem ale nastoupili zvenčí a nakonec zvítězili bez problémů před Dionisem o dvě a půl délky.

"Je to jednoduchý kůň na ježdění a super vytrvalec. Nikam se nežene, jenom je potřeba ho v správný čas vzbudit," řekl Foret České televizi po svém prvním triumfu v St. Legeru. "Je to pořád ještě děcko, má rezervy. Jednoho dne by mohl být nástupcem Nagano Golda, v dostizích na tři kilometry to bude příští rok fakt dobrej kůň," předpověděl tříletému Kamssiovi.

Vítěz dostihu St. Leger ve Velké Chuchli Petr Foret s koněm Kamssiem.

Michaela Říhová, ČTK

Velkou cenu Prahy na 2800 metrů ovládli koně startující v Česku poprvé. Už se zdálo, že za výhrou míří Heaven Forfend s Martinem Laubem, ale drtivým finišem vyhrál o krk Billabong Cat s Fialovou, která na poslední chvíli nahradila v sedle indisponovaného Jiřího Chaloupku.

Billabong Cat odběhl většinu závodu na chvostu startovního pole. "V klidu si cválal za nima a pak ukázal svoji třídu," řekla Fialová, která se o startu ve Velké ceně Prahy dozvěděla až těsně před dostihem. "Byla jsem nadšená, protože jsem si ho hrozně přála jezdit," řekla jezdkyně, která se zotavila po nepříjemném pádu z půlky srpna v dostihu v jihočeských Netolicích.

Dostihový mítink v Praze-Velké Chuchli:
St. Leger, rovinový dostih (2800 m, tříletí hřebci a klisny, dotace 600 000 Kč) - závěrečný závod Klasické trojkoruny:
1. Kamssio (ž. Foret, tr. Luka, stáj Hrubý)
2. Dionis
3. Respekt. Čas: 2:54,30. Výrok: jistě 2 1/2 - 4 - 7.
Velká cena Prahy, rovinový dostih (1600 m, tříletí a starší koně, dotace 600 000 Kč):
1. Billabong Cat (Fialová, tr. Luka, stáj Leram)
2. Heaven Forfend
3. Torque Power. Čas: 1:37,28. Výrok: boj kr. hlava - 1 1/4 - 1/2.
Další dostihy:
I. Gasparini (ž. Palík) - Varney - Shirocco Fritz,
II. Pace Man (ž. Chaloupka) - Cawok - Spencer,
III. Sea The Night (ž. Korečková) - Wicker Stone,
VI. Shedir (ž. Zatloukal) - Terrazzinni - Melania,
VII. Anhor (Plimlová) - Lucifer - Alhamra,
VIII. Wakai (ž. Foret) - Darkgelton Lady - Tropical Bond,
IX. Bee Chic (ž. Koplík) - Bouřka - Marie D'Orval.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.