Navara skončil devátý na šachovém mistrovství Evropy

6. září 2021 10:45 - Reykjavík

Šachista David Navara obsadil deváté místo na mistrovství Evropy v Reykjavíku. V jedenáctikolovém turnaji prohrál pouze jednou, když nestačil na šestnáctiletého Němce Vincenta Keymera, který nakonec vybojoval stříbrnou medaili.

 

Evropským šampionem se stal až třiatřicátý nasazený Rus Anton Děmčenko, který ovládl kontinentální šampionát jako první hráč v historii s ELO pod 2600. Za titul získal prémii 20 000 eur (půl milionu korun).

Navara, který byl na ME druhý v roce 2015, si kromě jedné porážky připsal pět vítězství a ve zbylých partiích remizoval. Devatenáctiletý český šachista Tha Dai Van Nguyen obsadil 34. místo a Vojtěch Plán skončil na 66. příčce.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.