Zvára skončil na mistrovství Evropy v parkuru třiadvacátý

6. září 2021 11:48 - Riesenbeck

Olympionik Ondřej Zvára skončil na mistrovství Evropy v parkurovém skákání v německém Riesenbecku na 23. místě. S koněm Cento Lano absolvoval v neděli závěrečnou část soutěže s osmi trestnými body, celkem jich nasbíral 26,99. Titul vybojoval šestačtyřicetiletý německý jezdec André Thieme, který při svém debutu na kontinentálním šampionátu s klisnou Chakaria zaznamenal 6,84 trestného bodu.

 

Profimedia.cz

Zvára se mezi více než 60 účastníky probojoval do pětadvacetičlenného finále, což samo o sobě označil za úspěch. "Dvě chyby ve finálovém parkuru mě mrzí, ale Cento skákal opět fenomenálně a jsem na něj nesmírně hrdý. A jsem vděčný, že jsme zase o něco zkušenější," uvedl na svém facebookovém profilu sedmatřicetiletý český jezdec, který na hrách v Tokiu obsadil s českým týmem 15. místo.

Za vítězným Thiemem skončil obhájce titulu Švýcar Martin Fuchs s s valachem Leone Jei. Bronz získal Švéd Peder Fredricson, mistr Evropy z roku 2017 a olympijský vítěz z Tokia v soutěži družstev, s valachem Catch Me Not S.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.