Travní lyžař Němec má v 45 letech patnáctý titul mistra světa

9. září 2021 17:35 - Štítná nad Vláří

V 45 letech vybojoval travní lyžař Jan Němec patnáctý titul mistra světa. Na domácím šampionátu ve Štítné nad Vláří na Zlínsku vyhrál superobří slalom.

ČR lyžařů Svaz, ČTK

Český reprezentant, který se vrátil pět let po konci kariéry, zvítězil o 52 setin sekundy před svým dlouholetým velkým soupeřem Italem Edoardem Frauem. Bronzovou medaili za jednačtyřicetiletým italským lyžařem, který má ve sbírce čtyři světové tituly a v super-G obhajoval zlato z roku 2019, získal Jan Borák.

Martin Barták, který v úterý na úvod MS ovládl obří slalom, tentokrát skončil sedmý. Na Němce, který v obřím slalomu nestartoval, ztratil 78 setin.

Lyžování v centru Prahy. Česká reprezentace se na konci léta chystá na MS

Sport.cz

Mezi ženami opět vyhrála Japonka Čisaki Maedaová. Nejlepší z domácích závodnic Eliška Rejchrtová byla sedmá.

Mistrovství světa v travním lyžování ve Štítné nad Vláří (Zlínsko) - superobří slalom:

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.