ČR - Chorvatsko 17:2 Baseballisté na ME deklasovali Chorvatsko a budou hrát s Británií o páté místo

17. září 2021 19:17 - Turín

Čeští baseballisté den po čtvrtfinálovém vyřazení od Izraele deklasovali na mistrovství Evropy v Itálii ve skupině o 5. až 8. místo 17:2 Chorvatsko. O konečnou pátou pozici si zahrají v sobotu s Británií.

"Na dnešním týmovém mítinku měli trenéři docela těžký úkol nás namotivovat, stále to bolí. Dnes byl ale nový den a dobře to dopadlo," řekl k náladě v českém týmu před utkáním startující nadhazovač Ondřej Satoria. Češi ve čtvrtek podlehli Izraeli těsně 2:3 a přišli o šanci zaútočit na zisk medaile.

Baseballisté si v utkání s Chorvatskem chvíli zvykali na soupeřova nadhazovače a první směnu prohráli 0:2. Od homerunu Vojtěcha Menšíka v druhé směně už ale dominovali a utkání bylo předčasně ukončeno rozdílem v polovině šesté směny.

Mistrovství Evropy v baseballu v Itálii:
Semifinále:
Nizozemsko - Španělsko 9:8
20:30 Izrael - Itálie
O 5. až 8. místo:
ČR - Chorvatsko 17:2 po 6. směně
Británie - Belgie 12:11
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.