Itálie - Česko 2:6Čeští inline hokejisté porazili domácí Itálii a budou bojovat na MS o zlato

Čeští inline hokejisté zvítězili v semifinále mistrovství světa organizace FIRS v italském Roccarasu nad domácí Itálií 6:2 a v neděli od 17:00 budou bojovat o zlato s Kanadou. Ta zdolala Španělsko 1:0.

Ilustrační foto

Tým kouče Martina Mecery, který obhajuje stříbro z roku 2019 z Barcelony, se bude snažit vybojovat sedmé zlato po triumfech v letech 2007, 2011, 2013, 2015, 2016 a 2018. Češi mají jistou 16. medaili za sebou a na 26. šampionátu 22. cenný kov. Druzí byli šestkrát a třetí devětkrát.

Itálie dokázala dvakrát odpovědět na české vedení. Po 115 sekundách otevřel skóre Patrik Šebek, ve 14. minutě odpověděl Emanuele Banchero a za 111 sekund vrátil Mecerovu výběru náskok Petr Školoud.

V 25. minutě vyrovnal Tobia Vendrame, ale v čase 32:54 získal Čechům potřetí vedení Kamil Skácel. Za 28 sekund zvýšil Jakub Cik a v závěru ještě skórovali Jakub Bernad v přesilovce a Martin Fiala.

Mistrovství světa v inline hokeji v Roccarasu (Itálie):
Semifinále:
Itálie - ČR 2:6 (1:2)
Branky: 14. Banchero, 25. Vendrame - 2. Šebek, 16. Školoud, 33. Skácel, 34. Cik, 38. J. Bernad, 40. Fiala.
Kanada - Španělsko 1:0