Stolní tenistka Matelová došla na turnaji Top 16 do semifinále

19. září 2021 16:17

Stolní tenistka Hana Matelová došla na prestižním turnaji Top 16 do semifinále. Česká reprezentantka zdolala nejprve bývalou mistryni Evropy Rumunku Elizabetu Samaraovou (4:1), poté v sedmisetové bitvě Maďarku Georginu Pótaovou a vypadla s majitelkou tří zlatých z ME Ninou Mittelhamovou. Němce podlehla 0:4.

 

ČAST/Jan Brychta

Úžasný boj svedla Matelová proti Pótaové, dvojnásobné mistryni Evropy ve čtyřhře a v družstvech. V páté sadě maďarské favoritce odvrátila tři mečboly. "Je to mega úspěch, jsem strašně ráda, že jsem to otočila," řekla pro svazový web. Zápas s Mittelhamovou už Matelové nevyšel a nepodařilo se jí vyhrát ani set.

Z českých stolních tenistů skončil naposledy na pomyslných stupních vítězů na Top 16, jemuž předcházelo Top 12, v roce 2004 Petr Korbel. V padesátileté historii jsou mezi šampiony i Milan Orlowski a Marie Hrachová.

Letošními šampiony jsou přemožitelka Matelové Mittelhamová a její německý krajan Patrick Franziska. Oba vyhráli tento evropský turnaj poprvé.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.