Rakouská lezkyně se dočkala omluvy za nevhodné záběry při přenosu z MS

20. září 2021 10:00 - Moskva

Mezinárodní federace sportovního lezení (IFSC) se omluvila rakouské lezkyni Johanně Färberové za nevhodné záběry při sobotním přenosu ze semifinále boulderingu na mistrovství světa. Ve vysílání na YouTube byl k vidění detailní záběr zdola na zadek se stopami od křídy, kterou lezci používají pro vysoušení rukou a prstů. Je to už podruhé v této sezoně, co se tato Rakušanka dočkala omluvy za podobný incident.

 

Twitter

Při přenosu okamžitě daný záběr kritizovali diváci na sociálních sítích a omluvil se i komentátor Matt Groom. Mezinárodní federace rychle následovala. "IFSC by se chtěla hluboce omluvit Johanně Färberové, rakouskému lezení, všem sportovcům a celé lezecké komunitě za záběry, které se vysílaly při semifinále boulderingu žen," uvedla v oficiálním prohlášení ještě v den závodu.

Za nevhodné záběry se federace Färberové omlouvala už v červnu při závodě Světového poháru v Innsbrucku. „Jsem sportovkyně a chci předvést co nejlepší výkon a tohle mi je nepříjemné," uvedla tenkrát lezkyně a vyzvala, že se ženy musí ve sportu přestat sexualizovat a musí se začít oceňovat jejich úspěchy.

"Kolikrát musejí být tyhle věci provedeny špatně, než se naučíme, jak je dělat správně?" poznamenal po posledním incidentu prezident IFSC Marco Solaris.

Kritizovanou pasáž federace ze záznamu přenosu na kanálu na YouTube smazala.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.