Olympijský vítěz a mistr světa v zápase Machov dostal za doping čtyřletý trest

23. září 2021 20:00 - Moskva

Olympijský vítěz v zápase Rus Biljal Machov dostal čtyřletý zákaz startů za doping. Trest se mu počítá zpětně od loňského ledna, uvedla ruská antidopingová agentura. Až mu distanc vyprší, bude Machovovi 37 let.

 

Twitter

Machov je trojnásobným mistrem světa ve volném stylu ve váze do 120 kg z let 2007, 2009 a 2010. Na světových šampionátech získal ještě stříbro a bronz. Na olympijských hrách v Londýně v roce 2012 skončil třetí, ale po diskvalifikaci vítězného Uzbeka Artura Tajmazova i poraženého finalisty Gruzínce Davita Modzmanašviliho kvůli dopingu se posunul až ke zlatu.

Ruský zápasník získal také dvě bronzové medaile z MS v řecko-římském stylu, které vybojoval v letech 2014 a 2015 v kategorii do 130 kg. Získat medaile na světových šampionátech v obou stylech dokázal jako první zápasník po 43 letech.

CAS potvrdil bývalému trenérovi vytrvalců Salazarovi čtyřletý distanc za doping

Po pozitivním dopingovém testu se Machov hájil, že se mu zakázaná látka dostala do těla z předepsaného léku. Žádné dokumenty k tomu však nedokázal doložit.


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.