Z českých lukostřelců na MS si nejlépe vedla Horáčková, skončila sedmnáctá

24. září 2021 09:52 - Yankton

Z šestice českých lukostřelců na mistrovství světa v Yanktonu si nejlépe vedla Marie Horáčková, která ve třetím kole eliminace prohrála s Italkou Chiarou Rebagliatiovou a obsadila dělené 17. místo. Jindřiška Vaněčková byla v reflexním luku 33., stejně dopadla i jediná česká zástupkyně v kladkovém luku Martina Zikmundová.

 

český lukostřeecký svaz

Účastnice olympijských her v Tokiu Horáčková byla v kvalifikaci šestnáctá, takže měla v prvním kole volný los. Ve druhém si poradila s Britkou Penny Healyovou 7:3, následně podlehla Rebagliatiové 0:6, i když všechny tři položky prohrála o jediný bod.

Klára Grapová, Michal Hlahůlek a Josef Křesala vypadli v prvním kole a obsadili dělené 57. místo. Soutěže jednotlivců vyvrcholí na střelnici v Jižní Dakotě o víkendu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.