Broili a nacistické tetování? Pohled na něj mě znechutil, říká jeho přemožitel

24. září 2021 15:11

Italský boxer Michele Broili má pozastavenou činnost kvůli nacistickému tetování na hrudi. Ozdobou svého těla vzbudil nevoli v minulém týdnu, kdy bojoval v Terstu o domácí titul v super muší váze. Jeho přemožitel marockého původu Hassan Nourdine po zápase uvedl, že ho pohled na Broiliho tetování znechutil. Podle svědků navíc Broiliho fanoušci při jeho nástupu do ringu hajlovali a prozpěvovali nacistické písně.

 

Twitter @GMunzam

"Když jsem ta tetování viděl, byl jsem v šoku. Je to obscénní, to se nedá omluvit. Podle mě to není normální. Ale neskrývám, že vítězství nad někým s takovýmhle tetováním je dvojnásob cenné," řekl Nourdine.

Disciplinární komise italské boxerské federace ve čtvrtek zastavila osmadvacetiletému boxerovi činnost minimálně do 19. listopadu, kdy se bude jeho případ projednávat.

"Tribunál má za to, že odhalené tetování s nezaměnitelnými nacistickými symboly během oficiální sportovní soutěže odporuje obecným zásadám," uvedla federace v prohlášení.

Proti Broiliho účasti v zápase se ozval také národní úřad pro boj proti rasové diskriminaci. "Žádáme vysvětlení, proč v této situaci nebyl zápas okamžitě zastaven," uvedl ředitel organizace Triantafillos Loukarelis. O případ se podle médií zajímá také italská policie.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.