Ryder Cupu zatím dominují američtí golfisté, po prvním dnu vedou 6:2

25. září 2021 10:39 - Kohler

Golfový Ryder Cup vedou po prvním dnu hráči USA výrazným rozdílem 6:2. Jediné vítězství na konto evropského výběru připsali v pátek hned na úvod Španělé Jon Rahm a Sergio García, kteří ve foursomu porazili dvojici Justin Thomas, Jordan Spieth. V dalším průběhu už tým kapitána Pádraiga Harringtona získal jen dva půlbody.

 

Mike Segar, Reuters

Favorizovaní Američané mají na hřišti Whistling Straits ve Wisconsinu po prvním dnu největší náskok od roku 1975. Dařilo se především Dustinu Johnsonovi s Xanderem Schauffelem, kteří získali po dvou bodech. Ve fourballech společně porazili Angličana Paula Caseyho a Rakušana Bernda Wiesbergera.

"Od začátku do konce byli skvělí fanoušci. Na obě strany, byla to velká zábava. Tahle soutěž je hlavně o nich," řekl Johnson.

Vítězství z roku 2018 obhajují evropští golfisté. Celkově ale vedou Američané 26:14, dvakrát skončil zápas remízou.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.