Španělsko - Portugalsko 2:4 PP Přemožitelé českých futsalistů Španělé vypadli ve čtvrtfinále MS s Portugalskem

27. září 2021 19:32

Španělští futsalisté, kteří v osmifinále mistrovství světa vyřadili českou reprezentaci, dohráli hned v dalším zápase. Ve čtvrtfinálovém utkání s Portugalskem sice vedli 2:0, ale nakonec podlehli 2:4 po prodloužení a ztratili šanci na třetí titul.

Zatímco Španělé mají ze světových šampionátů šest medailí, portugalští futsalisté se dostali mezi nejlepší čtveřici teprve potřetí. Jejich nejlepším výsledkem je bronz z roku 2000, na minulém šampionátu v roce 2016 skončili čtvrtí.

Mistři světa z let 2000 a 2004 Španělé, kteří porazili v pátek český tým 5:2, si vytvořili dvoubrankový náskok v úvodu druhého poločasu během necelých dvou minut. Portugalcům se však povedlo vyrovnat a v prodloužení zápas otočili stejně jako ve finále posledního mistrovství Evropy se Španělskem v roce 2018.

Češi dramatizovali závěr, favorita ale nakonec nepřemohli a na MS končí

V semifinále se portugalský tým utká s Kazachstánem, který zdolal Írán 3:2 a pokračuje ve svém historickém tažení. Při dosavadních dvou účastech na MS bylo jeho maximem 11. místo. O druhém finalistovi se rozhodne v souboji Argentiny s Brazílií.

Mistrovství světa ve futsalu v Litvě - čtvrtfinále:
Španělsko - Portugalsko 2:4 po prodl. (2:2, 0:0)
Írán - Kazachstán 2:3 (2:0).
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.