Hanzlíčková na MS prohrála zápas o bronz a skončila pátá

7. října 2021 11:42 - Oslo
(Aktualizováno: 7. října 2021 21:03)

Zápasnice Adéla Hanzlíčková prohrála na mistrovství světa duel o bronz s Američankou Tamyrou Mensahovou-Stockovou z USA na body a obsadila páté místo. Česká volnostylařka na mistryni světa z roku 2019 a olympijskou vítězku z Tokia nestačila a favoritce podlehla 1:10. Pátým místem nicméně překonala své maximum, kterým byla devátá příčka na MS v roce 2018. Český zápas si odvezl cenný kov z MS naposledy v roce 2007 díky bronzu Marka Švece.

 

Twitter @olympijskytym

Sedmadvacetiletá Hanzlíčková ve středu na šampionátu prohrála hned svůj první duel, v němž nestačila na Rin Mijadžiovou. Japonka ale následně porazila Litevku Danuté Domikaitytéovou a poté překvapivě i Mensahovou-Stockovou a postoupila do finále, v němž dnes podlehla Meerim Žumanazarovové z Kyrgyzstánu.

Tažení japonské zápasnice posunulo Hanzlíčkovou do oprav, v nichž se jediná česká žena na MS střetla s Domikaitytéovou. Hanzlíčková navázala na letošní vítězství nad Litevkou z mistrovství Evropy i kvalifikačního turnaje o postup na olympijské hry do Tokia a vyhrála 2:1. Dvojnásobná medailistka z ME získala dva body už po minutě boje po ubráněném útoku soupeřky, které do konce šestiminutovky dovolila pouze snížit.

Zápasnice Hanzlíčková na MS prohrála hned první duel, ale má šanci na bronz

Proti Mensahové-Stockové, s kterou letos už prohrála na březnovém turnaji v Římě, zabodovala jako první už po 38 sekundách boje. Zbytek šestiminutového duelu se ale odehrál v režii favoritky.

Do šampionátu dnes zasáhl jako první český muž Petr Novák. Reprezentanta v řecko-římském stylu zdolal na úvod soutěže v kategorii do 82 kg 5:3 Japonec Satoki Mukai, jehož následná porážka v osmifinále znamenala konec na MS i pro Nováka. V Oslu se ještě v dalších dnech představí jediný český olympionik z Tokia Artur Omarov (97 kg) a Štěpán David (do 130 kg).

Mistrovství světa v zápase v Oslu:
Ženy:
Do 57 kg:
1. Maroulisová (USA)
2. Anšuová (Indie)
3. Nandžová (Jap.) a Erchembajar (Mong.).
Do 59 kg:
1. Dudovová (Bulh.)
2. Hanaiová (Jap.)
3. Saritaová (Indie) a Bátardžav (Mong.).
Do 68 kg:
1. Žumanazarovová (Kyrg.)
2. Mijadžiová (Jap.)
3. Mensahová-Stocková (USA) a Velievová (Rus.)
5. Hanzlíčková (ČR) a Di Biaccová (Kan.)
Do 72 kg:
1. Furuičiová (Jap.)
2. Bakbergenová (Kaz.)
3. Cavusogluová-Tosunová (Tur.) a Schellová (Něm.)
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.