Další náhlé úmrtí! Šampion zemřel těsně před závodem

8. října 2021 09:25 - New York/Praha

Smrt, která vyvolává řadu spekulací. Světem kulturistiky otřásá jedna tragická zpráva za druhou. Před nejprestižnějším podnikem v kulturistice a fitness Olympia Fitness & Performance Weekend 2021 byl totiž nalezen na svém hotelovém pokoji bez známek života jeden z předních kulturistů George Peterson. Kulturista je další z řady závodníků, kteří v letošním roce zemřeli.

 

@RXMuscledotcom, Twitter

Během jednoho měsíce v letošním roce zemřelo sedm (!) závodníků, včetně nejznámější české kulturistky Aleny (Kosinové) Hatvani, která zemřela několik hodin před závodem v pouhých 46 letech, zřejmě na srdeční záchvat. V minulosti přitom podstoupila dvě operace v souvislosti s rakovinou. Závažné zdravotní problémy ji ale nezastavily.

Nyní krátce před začátkem soutěže zemřel jeden z nejznámějších a nejlepších borců  současné doby. Šampionovi z loňské soutěže Tampa Pro a trojnásobnému bronzovému medailistovi z Classic Physique Olympia bylo jen 37 let.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

Příspěvek sdílený Alena Kosinová Ifbbpro (@alenakosinova)

Peterson byl nalezen mrtvý ve svém hotelovém pokoji. Příčina úmrtí zatím nebyla zveřejněna, ale okamžitě se začalo opět spekulovat nad tím, že jeho srdce nevydrželo obrovskou zátěž, kterou si na sebe závodníci před soutěží kladou.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

Příspěvek sdílený IFBB PRO George Peterson III (@georgep_dabull)

Velmi emotivně se se svým svěřencem rozloučil trenér Justin Miller, který Petersona na pokoji bez známek života našel. „Jsem v šoku, bojím se, jsem smutný. Jsem naprosto zdrcen. Když toto píšu, třesou se mi ruce," píše ve svém příspěvku na Instagramu. Miller uvedl, že den před tragickou smrtí byl americký šampion v dobré náladě, ve skvělé formě a plný sil.

O to zdrcující je zpráva o jeho skonu. Vyjadřuje se k ní řada známých jmen z oblasti kulturistiky. „Jsem v šoku, George byl absolutní legenda. Vždycky jsem byl vděčný, že jsem s ním mohl sdílet podium," napsal například Petersonův kolega Chris Bumstead.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

Příspěvek sdílený Justin Miller 🇺🇸 (@astrongspirit)

Barbora Pecharová, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.