Softbalistky Joudrs poosmé ovládly extraligu

9. října 2021 18:41

Softbalistky Joudrs Praha ovládly poosmé extraligu po hladkém vítězství ve finálové sérii s ostravskými Arrows. Souboj o titul ukončily obhájkyně prvenství už po třech zápasech, na výhry 7:1 a 6:4 z minulého týdne dnes navázaly přesvědčivým vítězstvím 10:2. Utkání bylo ukončeno už po páté směně.

 

Česká softballová asociace/Jan Beneš

"Klíčové bylo, že jsme měly načtené soupeře a měly jsme nejlepší útok. Naše dřina se vyplatila, o to více je to sladké," uvedla v tiskové zprávě zadní polařka vítězného domácího týmu Adéla Šimůnková.

Její tříbodový odpal, který pak ještě sama podpořila doběhem pro čtvrtý bod, znamenal ve druhé směně rozhodující obrat skóre ve třetím duelu ze stavu 0:2. "Byla to moc důležitá situace, protože jsme v ten moment prohrávaly. Věděla jsem, že jsou plné mety, a povedlo se to. Na dva striky přiletěl dobrý nadhoz a mně se ho podařilo dostat k plotu," líčila Šimůnková.

Osmý titul je doma. Softbalistky Joudrs Praha ovládly poosmé extraligu po hladkém vítězství ve finálové sérii s ostravskými Arrows.

Česká softballová asociace/Jan Beneš

Tým Arrows získal stříbro hned v první sezoně po návratu do nejvyšší soutěže po devíti letech. "Chtěli jsme, aby finálová série byla delší, ale to se nepovedlo. Joudrs nás přehrálo v útoku. Naším cílem bylo se udržet ve středu tabulky, za finále jsme moc rádi. Doufám, že výsledek bude mít na hráčky pozitivní vliv a podaří se nám obhájit druhé místo," řekl trenér Pavel Burkovič.

Softbalistky Joudrs Praha ovládly poosmé extraligu po hladkém vítězství ve finálové sérii s ostravskými Arrows.

Česká softballová asociace/Jan Beneš

Finále softbalové extraligy žen - 3. zápas:
Joudrs Praha - Arrows Ostrava 10:2 v páté směně, konečný stav série 3:0.
Joudrs obhájily a získaly celkově 8. titul.
rjm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.