Rubriky:

Ostatní

Krpálkovi ulevilo odkřupnutí, na ME ho požene i ječící parťák

26. dubna 2012 12:58

Nejtěžším i nejnadějnějším členem české judistické výpravy pro mistrovství Evropy v Čeljabinsku je Lukáš Krpálek. Jednadvacetiletý příslib pro londýnskou olympiádu v kategorii do 100 kg ukázal parádní formu už na únorovém Světovém poháru v Praze, kde i přes měsíční pauzu způsobenou potížemi se zády dokázal zvítězit.

 

Petr Horník, Právo

Po turnaji v Praze se záda ještě ozvala?
Asi týden po Světovém poháru jsem je cítil, pak to odeznělo. Když začalo soustředění v Nymburce, fyzioterapeut mi je první den odkřupl a už se po celou přípravu neozvala. Až jsem z toho byl překvapený. Poslední týdny jsem dostal docela zabrat a v pohodě.

Takže na mistrovství Evropy jste formu speciálně neladil?
Jen trochu, není to pro mě hlavní cíl, ke kterému bychom směřovali, tím je samozřejmě olympiáda. V podstatě mi tam o nic nejde, kvalifikaci mám jistou, po šampionátu se letím chystat na Londýn do Koreje, ale samozřejmě dobrý výsledek udělat chci. Poslední roky jsem měl smůlu, byl jsem sedmý, pátý, tak snad to teď cinkne.

Fyzicky už jste tréninkové manko ze zimy dohnal?
Snad jo. Sice jsou dva měsíc dlouhá doba, ale tím, že teď jsem absolvoval měsíc přípravy v kuse, i jsem si přidával, už jsem to určitě dohnal. Ale pořádně se ukáže až na šampionátu, od Světového poháru jsem žádné závody neměl.

Říkal jste, že vám na šampionátu z pohledu olympiády už o nic nepůjde, ale na dálku jste ještě bojoval o nasazení v Londýně s egyptským soupeřem…
Ale on vyhrál mistrovství Afriky, takže budu asi devátý. Jedině kdyby Uzbek neudělal medaili na asijském šampionátu, mohl bych se před něj dostat.

Halu v Čeljabinsku znáte?
V Rusku jsem byl hodněkrát, ale v Čeljabinsku nikdy, vlastně jsou tam poprvé tak velké závody. Ale těším se, na videích to vypadá hezky, soutěže v Rusku jsou na vysoké úrovni. Viděl jsem záběry z mistrovství světa Open, co tam bylo vloni v listopadu i to vypadalo krásně.

Část výpravy odlétala už v úterý, vy až ve středu, radši trávíte v dějištích šampionátu méně času?
Jezdívám na poslední chvíli, ale tady je čtyřhodinový posun, tak jsem letěl dřív. Není dobré tam být moc brzo, pak akorát myslím až moc na závody.

S časovými posuny se vyrovnáváte dobře?
Snad to nedopadne jako v Koreji, kde byl sedmihodinový posun, ze kterého jsem byl úplně vyřízenej. Tady naštěstí závody začínají ve dvanáct, aby se vyrovnali Středoevropskému času, i vážení je později, takže se v klidu vyspíme.

Do Ruska letěl i Jaromír Ježek, který se pro zranění prát nemůže a bude před olympiádou sledovat soupeře. Podle trenéra Laciny bude slyšet i jeho „ječák“ při fandění…
(směje se)
Určitě, Jarda umí povzbuzovat, ten je nepřeslechnutelnej. Pro mě bude jen příjemné, když uslyším z tribuny fandění.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní