Rubriky:

Ostatní

NFL chce po zpěvačce za vztyčený prostředníček během přestávky Super Bowlu 30 miliónů

21. září 2013 13:38 - New York

Vedení zámořské ligy amerického fotbalu NFL vymáhá kompenzaci 1,5 miliónu dolarů (přes 28 miliónů korun) od zpěvačky M.I.A., která loni v únoru při vystoupení o přestávce finálového zápasu ukázala divákům vztyčený prostředník. V minulých dnech podle serveru Hollywood Reporter vyzvala britskou umělkyni srílanského původu, aby se přihlásila k odpovědnosti, jinak záležitost půjde k soudu.

 

NBC

M.I.A. účinkovala při populárním Super Bowlu, který sledovalo přes sto miliónů televizních diváků, jako doprovod slavné Madonny. Během písně Give Me All Your Luvin' ukázala vulgární gesto do kamery. Režisér přenosu se sice pokusil obraz zamlžit, vztyčený prostředníček byl ale jasně patrný.

NFL i televizní stanice NBC se později za její gesto omluvily. Vedení ligy následně začalo žádat od zpěvačky odškodnění za porušení smlouvy a poškození reputace soutěže. M.I.A. dosud kauzu nekomentovala, ale podle jejího právníka Howarda Kinga doba mlčení skončí.

„Tahle snaha NFL hájit svou reputaci je samozřejmě úsměvná, když si vezmete zločiny, které týden co týden páchají ligové hvězdy, odměny, které trenéři vyplácejí protihráčům, homofobní a rasistické urážky pronášené hráči, naprostou lhostejnost ke zdraví hráčů," uvedl King v narážce na skandály spojené s ligou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní