Rubriky:

Ostatní

Mnichov se bude ucházet o pořádání zimních olympijských her 2022

30. září 2013 18:26 - Mnichov

Mnichov se bude ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2022. V bavorské metropoli se v roce 1972 konaly letní hry, půl století nato se Mnichov může stát prvním městem, v němž by se uskutečnila letní i zimní olympiáda.

 

Michaela Rehle, Reuters

Mnichovskou kandidaturu dnes podpořil německý olympijský výbor, vyjádřit se k ní ale ještě musejí obyvatelé v listopadovém referendu. Vedle Mnichova by se olympijské soutěže uskutečnily i v Garmisch-Partenkirchenu, Schönau a Ruhpoldingu.

Uzávěrka přihlášek je 14. listopadu. Zatím jediným oficiálním kandidátem je největší kazašské město Almaty, předběžně ale vyjádřily zájem například Oslo, Barcelona, Krakov nebo Lvov. O pořadateli se rozhodne na zasedání Mezinárodního olympijského výboru 31. července 2015 na kongresu v Kuala Lumpuru.

Mnichov se už pokoušel získat zimní hry v roce 2018, v hlasování ale podlehl jihokorejskému Pchjongčchangu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.