Rubriky:

Ostatní

Olympijský oheň pro Soči je v Rusku. V pondělí ho vypraví na cestu do dějiště her

6. října 2013 14:14 - Moskva

Olympijská pochodeň dorazila týden po zažehnutí ve starověké Olympii do hostitelské země zimních her Ruska. V Moskvě začne v pondělí 123 dnů trvající štafeta do Soči.

 

Kostas Tsironis, ČTK/AP

Oheň dnes dopravilo z Atén do ruské metropole charterové letadlo státní společnosti Aeroflot, na palubě s delegací sportovců a politiků. Z letiště Vnukovo 3 převezl pochodeň speciální transportér na Rudé náměstí, kde se v přítomnosti prezidenta Vladimira Putina odehrál slavnostní ceremoniál.

V pondělí zahájí štafeta čtyři měsíce dlouhé putování, během nějž zavítá do 2900 měst, procestuje devět časových pásem a všech 83 regionů. Pohybovat se bude po zemi, po železnici, ve vodě, na saních tažených sobem, po horách, ve vzduchu, v letadle i ve vesmíru, urazit má dohromady rekordních 65.000 kilometrů. Do cíle oheň dorazí 7. února 2014 v den zahájení her na Olympijském stadionu v Soči.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.