Rubriky:

Ostatní

Musel jsem mučit sám sebe, přiznal Kličko po vítězství nad Rusem

7. října 2013 11:47 - Moskva

Král boxerské těžké váhy Vladimír Kličko zůstává na trůně. Obhajoba sedmatřicetiletého Ukrajince však byla proti Rusovi Alexanderu Povětkinovi náročnější, než možná i sám očekával. Domácí borec dokázal proti šampiónovi asociací WBA, WBO, IBF a IBO bojovat všech dvanáct kol a až do konce se snažil o čistý úder, jímž by získal vítězství pro sebe.

 

Ivan Sekretarev, ČTK/AP

„Věřím, že jsem si vítězství zasloužil, přesto si myslím, že se mohu stále zlepšovat," prohlásil po zápase Kličko, který získal 61. vítězství v 64. profizápase. „Bojoval jsem proti soupeři, který ještě neprohrál a opravdu jsem ho chtěl porazit," dodal ukrajinský borec, jenž nenašel přemožitele už dlouhých devět let. Vítězstvím nad Povětkinem už podvaadvacáté obhájil své tituly, čím překonal Larryho Holmese a před ním jsou již jen americké legendy Muhammad Ali a Joe Louis.

Ruský olympijský vítěz z Atén proti velkému favoritovi boxoval aktivně a diváky v Olympijské hale v Moskvě držel v naději, že může zápas jedním úderem otočit. „Byl to souboj jeho života a (pro mě) to nebylo lehké. Přestože schytal velké množství ran, zůstal na nohou a bojoval dál. Dokonce až do konce, kdy se snažil o šťastný úder," věděl Kličko.

„Musel jsem mučit sám sebe, ale stálo to za to," uznal suverén posledních let, na něhož po zápase s Povětkinem diváci v Moskvě bučeli.

Kličko zaznamenal u všech tří rozhodčích suverénní vítězství 119:104. Po utkání ale přiznal, že šel do zápasu s úmyslem Povětkina knokautovat. „Popravdě jsem očekával, že ho srazím čistým úderem k zemi. Ale nemohl jsem, i když jsem k tomu byl v sedmém a osmém kole blízko," připomněl část duelu, v němž byl Rus na pokraji ukončení duelu. Z útoků Klička se ale dokázal oklepat a pokračovat.

„Mým snem je dominovat zápasu tak výrazně, že soupeř nemá šanci a já ho knokautuju," prohlásil Kličko. „Ale věděl jsem (během zápasu s Povětkinem), že jednoznačně vyhrávám (na body)," dodal dominantní král těžké váhy.

oc, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.