Rubriky:

Ostatní

Britové se pustili do nudného Klička. Na milión procent bych ho knokautoval! tvrdí rebel Fury

8. října 2013 14:32 - Londýn

Zápas, který nudil. Ukrajinský superšampión v těžké váze Vladimir Kličko sice v sobotu obhájil všechny své tituly, nicméně dál zůstává trnem v oku některým boxerům, převážně těm z Velké Británie. Někdejší šampión Lennox Lewis svého soka obvinil z toho, že se v ringu choval jako na wrestlingu, Dereck Chisora zase moskevskou bitvu označil za nudu století. Ještě dál zašel další rebel Tyson Fury, podle něj se oba boxeři „objímali jako idioti“.

 

Ivan Sekretarev, ČTK/AP

Sedmatřicetiletý Kličko obhájil tituly organizací WBA, WBO, IBF a IBO a prodloužil svou devítiletou neporazitelnost. Sobotní zápas s Rusem Povětkinem byl podle mnohých odborníků jedním z nejhezčích duelů o titul v těžké váze za poslední roky. Mnozí z nich oceňují aktivitu a výdrž Rusa Povětkina, další zase vyzdvihli Ukrajincovu taktiku.

Takový názor ale nesdílí řada britských boxerů. Lennox Lewis, dřívější šampión těžké váhy, Klička nařkl z toho, že neboxoval jako pravý obhájce titulu. „Byla to zvláštní kombinace boxu a wrestlingu. Vladimir se nechoval jako pravý šampión," tvrdil osmačtyřicetiletý bývalý boxer.

Známý rebel Dereck Chisora, který v únoru 2012 udeřil při vážení staršího z bratrů Vitalije Klička fackou do obličeje, s názorem svého krajana Lewise souhlasil. „Žádný box, chovali se jako na wrestlingu. Byla to nuda století," napsal Chisora na svůj Twitter.

Nejdebilnější zápas v historii

O tom, že na ostrovech nesou kralování ukrajinských bratrů na boxerském trůnu hodně těžce, svědčí také postoj Tysona Furyho. Pětadvacetiletý rodák z Manchesteru neváhal použít několik vulgárních výrazů a alespoň na sociálních sítích hýřil obrovským sebevědomím.

„Viděli jsme jeden z nejdebilnějších zápasů v historii těžké váhy. Oba boxeři se v ringu objímali jako idioti... Kdyby si Vladimir Kličko jednou vybral Tysona Furyho, na milión procent bych ho knokautoval!" odvážně konstatoval irský šampión těžké váhy.

Fury dosud vyhrál všech 21 zápasů, z toho 15 K.O. Více než na vysněný zápas s Kličkem se však musí soustředit na bitvu s Davidem Hayem, která by se měla uskutečnit 8. února příštího roku.

jis, Sport.cz

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.