Ostatní

Ragbistům po prohře v Polsku stále více hrozí v ME sestup

13. října 2013 13:05 - Varšava

Čeští ragbisté prohráli i šesté utkání v mistrovství Evropy divize 1B a čím dál víc jim hrozí sestup. V sobotu večer podlehli ve Varšavě 10:30 domácímu Polsku, které se dostalo do čela tabulky a dál bojuje o postup do nejvyšší divize.

Petr Skála

Trenér Martin Kafka měl k dispozici pouze hráče z domácí extraligy a první ligy, protože nikdo z legionářů na zápas s Polskem nedorazil. Oslabená reprezentace nedokázala ambicióznímu soupeři čelit a prohrávala už 0:12. Až v samém závěru prvního poločasu snížil z trestného kopu Martin Čížek.

Poláci stejným způsobem v druhé půli navýšili své vedení na 18:3. Poté zkorigoval stav pětkou Robert Voves a následným kopem Čížek, víc už ale Kafkovi svěřenci nezvládli.

Další zápas sehraje český tým v sobotu 19. října ve Švédsku.

Mistrovství Evropy divize 1B v ragby (hráno ve Varšavě):
Polsko - Česko 30:10 (12:3)
Body: Banaszek 17, Pawelec a Kruzycki po 5, Gasik 3 - Čížek a Voves po 5. Pětky 2:1.