Rubriky:

Ostatní

Kazašští vzpěrači dostali od IWF vysokou pokutu za doping

6. listopadu 2013 18:25 - Budapešť

Mezinárodní vzpěračská federace (IWF) potrestala Kazachstán za opakované dopingové prohřešky reprezentantů pokutou 500 000 dolarů (asi 9,5 miliónu korun). Dokud ji národní svaz neuhradí, nesmí kazašští vzpěrači na mezinárodní půdě závodit. Pokud částku nezaplatí do šesti měsíců, IWF Kazachstán na čtyři roky suspenduje.

Kazašští vzpěrači se v letošním roce postarali už o devět dopingových případů. Šest jich mají na svědomí muži, tři ženy. Všichni hříšníci dostali dvouleté tresty.

Mezi země s dopingovým skandálem se mezi vzpěrači letos zařadila i Česká republika. Přistižen byl nejlepší český vzpěrač Jiří Orság, kterému za pozitivní výsledky dvou mimosoutěžních testů nyní hrozí rovněž dvouletý trest.

Blízko k postihu od IWF mají i Arménie a Ukrajina, jejichž vzpěrači měli letos více než tři pozitivní testy.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.