Zranění Sáblíkové není vážné. Olympijská šampiónka má sval jen natažený, potvrdilo vyšetření

17. listopadu 2013 09:55 - Salt Lake City
(Aktualizováno: 17. listopadu 2013 21:21)

Vyšetření magnetickou rezonancí na klinice v Salt Lake City potvrdilo, že zranění rychlobruslařky Martiny Sáblíkové ze sobotního závodu Světového poháru není vážné. Dvojnásobná olympijská vítězka má natažený sval a za několik dnů by mohla znovu začít s přípravou.

 

Rick Bowmer, ČTK/AP

"Martina prošla důkladnou prohlídkou na magnetické rezonanci a ta ukázala, že nejde o žádné utržení svalu či úponu a léčba zranění nebude podle dnešních prognóz dlouhodobá. Pokud vše půjde podle plánu, za čtyři dny by už znovu mohla začít s tréninkem," uvedl trenér Petr Novák na webu agentury Sport Invest, která Sáblíkovou zastupuje.

O šestadvacetiletou závodnici se v Salt Lake City staral lékař americké reprezentace a bývalá rychlobruslařská hvězda Eric Heiden. Podklady z vyšetření hodlá Novák pro jistotu ještě konzultovat s některým z českých specialistů. "Ale zdá se, že to nebude mít vážné následky a Martina nebude mít dlouhou tréninkovou pauzu," dodal kouč.

Sáblíková v pátek v Salt Lake City o setinu vyhrála závod na 3000 metrů a vybojovala ve Světovém poháru 29. prvenství. V sobotní patnáctistovce se představila v předposlední rozjížďce s Ruskou Jekatěrinou Lobyševovou. V třetím kole se na rovince s bolestivým výrazem ve tváři chytila za levé stehno a do cíle doklouzala už jen velmi pomalu.

Start v Astaně nejistý

"Rozjeté to měla solidně, už dlouho jsem ji neviděl na patnáctce jet tak pěkně. Jenže pak Martinu píchlo v noze a dojela jen kvůli tomu, aby získala pár bodů," přiznal Novák. Před závodem byla Sáblíková podle trenéra naprosto v pohodě.

S ohledem na zdravotní problémy je jisté, že se Sáblíková nepředstaví v neděli na kilometru a český tým nepojede závod družstev. Novák se připravoval i na variantu, že by jeho svěřenkyně vynechala třetí díl SP, který je na programu na konci měsíce v Astaně. "Hlavně jsem nechtěl čekat na návrat do Prahy, chceme začít s léčbou okamžitě," dodal Novák.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.