Šachový boj o titul skončil zase rychlou remízou, Carlsen dál vede

19. listopadu 2013 12:55 - Čennaí

Osmá partie zápasu o titul mistra světa v šachu mezi obhájcem trofeje Višvánáthánem Ánandem z Indie a vyzývatelem Magnusem Carlsenem z Norska skončila v úterý v Čennaí rychlou remízou. Soupeři se na ní shodli po 75 minutách a 33 tazích, které nepřinesly nic zajímavého. Carlsen vede 5:3 a Ánand má už jen čtyři partie na to, aby si dvěma výhrami vynutil alespoň prodloužení.

 

Babu, Reuters

Indický mistr světa, hrající černými, se nechal inspirovat berlínskou obranou, s níž slavil v šesté partii úspěch jeho soupeř. Ale na žádné zápletky tentokrát nedošlo. Velmistři v rychlém tempu měnili figury, až na šachovnici zbylo jen po sedmi pěšcích ve zcela symetrickém postavení bez šance na jiný výsledek než remízu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: