Šachový boj o titul skončil zase rychlou remízou, Carlsen dál vede

19. listopadu 2013 12:55 - Čennaí

Osmá partie zápasu o titul mistra světa v šachu mezi obhájcem trofeje Višvánáthánem Ánandem z Indie a vyzývatelem Magnusem Carlsenem z Norska skončila v úterý v Čennaí rychlou remízou. Soupeři se na ní shodli po 75 minutách a 33 tazích, které nepřinesly nic zajímavého. Carlsen vede 5:3 a Ánand má už jen čtyři partie na to, aby si dvěma výhrami vynutil alespoň prodloužení.

 

Babu, Reuters

Indický mistr světa, hrající černými, se nechal inspirovat berlínskou obranou, s níž slavil v šesté partii úspěch jeho soupeř. Ale na žádné zápletky tentokrát nedošlo. Velmistři v rychlém tempu měnili figury, až na šachovnici zbylo jen po sedmi pěšcích ve zcela symetrickém postavení bez šance na jiný výsledek než remízu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.