Brazílie zveřejnila rozpočet na polovinu infrastruktury pro OH

29. ledna 2014 10:37 - Rio de Janeiro

Brazílie utratí přibližně 5,6 miliardy realů (přes 46 miliard korun) za realizaci poloviny projektů na vybudování infrastruktury pro olympijské hry, které bude v roce 2016 hostit Rio de Janeiro. Vyčíslení nákladů zveřejnil olympijský úřad, který koordinuje plánovaní.

 

Stringer/brazil, Reuters

Celkové náklady na infrastrukturu zatím nejsou známy a jejich výši si nikdo netroufá odhadnout. Připraveno je totiž zatím jen 24 z celkem plánovaných 52 projektů.

Zveřejnění předpokládaných nákladů bylo netrpělivě očekáváno poté, co organizační výbor minulý týden oznámil, že provozní rozpočet OH v Riu de Janeiro, který nezahrnuje výdaje na stavbu sportovišť, infrastruktury či na bezpečnost, bude činit sedm miliard realů. Oproti původnímu rozpočtu při kandidatuře v roce 2009 se částka zvýšila o 27 procent.

Utrácení přitom v zemi vyvolává stále ostřejší protesty. V případě fotbalového mistrovství světa, které bude Brazílie hostit letos v létě, došlo k překročení rozpočtů několikrát, projekty mají velká zpoždění a přípravy provázejí demonstrace.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: