Šonka zahájil obnovený seriál Air Race sedmým místem

1. března 2014 16:50 - Abú Zabí

Český pilot Martin Šonka si hned na úvod obnoveného seriálu závodů v letecké akrobacii Red Bull Air Race připsal díky sedmému místu svůj nejlepší výsledek. Z prvenství se v Abú Zabí radoval britský favorit Paul Bonhomme, který je úřadujícím šampiónem z poslední sezóny v roce 2010.

 

redbull.com

Šonka po šestém čase v páteční kvalifikaci nastoupil do závodu hned v první dvojici proti Francouzi Nicolasi Ivanoffovi a byť prohrál, časem nakonec do druhého kola prošel.

Do finálové čtveřice se však už český zástupce nedostal a zapsal si dva body do průběžného pořadí. Za jeden závod tak nasbíral stejný počet bodů, jako za celou sezónu před čtyřmi lety.

"Mohlo to být ještě lepší, ale jsem spokojený. Víme, na čem máme zapracovat, abychom se posunuli dál. Motor je ještě hodně čerstvý, musíme vyladit nastavení, získat trochu rychlosti a bude to paráda," uvedl v tiskové zprávě Šonka. Osmidílný seriál za účasti dvanácti pilotů bude pokračovat 12. a 13. dubna v chorvatské Rovinji.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: