Putin zahájil zimní paralympijské hry v Soči

7. března 2014 19:24 - Soči

V Soči byly zahájeny XI. zimní paralympijské hry. Otevírací formuli pronesl stejně jako před měsícem při ZOH ruský prezident Vladimir Putin. Sportovní akce pro handicapované sportovce z 45 zemí potrvá do 16. března a odehraje se ve stínu politického konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Bojovat se bude o 72 sad medailí v alpském a klasickém lyžování, biatlonu, snowboardingu, sledge hokeji a curlingu.

 

Alexander Demianchuk, Reuters

Slavnostního nástupu na stadionu Fišt se zúčastnily všechny výpravy včetně ukrajinské, která několik hodin před zahájením paralympiády oznámila, že nebude kvůli krizi na Krymu hry bojkotovat. Ceremoniál se před zraky předsedy MOV Thomase Bacha a šéfa mezinárodního paralympijského výboru (IPC) Philipa Cravena obešel bez protestů. Pouze členové dvou týmů (Řecka a Číny) ale mávali vedle svých i ruskými vlaječkami.

České paralympioniky přivedl na plochu stadiónu v roli vlajkonoše lyžař Stanislav Loska. Výpravu tvoří 18 sportovců, z nichž většinu tvoří tým sledge hokejistů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.