Bayraková - Gavnholtová 2:0 Badmintonistka Gavnholtová na ME opět končí před medailovými branami

25. dubna 2014 17:49 - Kazaň

Na vytouženou medaili opět nedosáhne. Česká badmintonistka Kristína Gavnholtová prohrála ve čtvrtfinále mistrovství Evropy v Kazani s Turkyní Özge Bayrakovou 0:2 na sety. Stejně jako předloni tak skončila těsně před branami bojů o cenné kovy.

Gavnholtová se v roce 2012 ve švédské Karlskroně stala první českou čtvrtfinalistkou dvouhry po 42 letech a v Kazani výkon zopakovala.

V Rusku ale hrála Gavnholtová z pozice páté nasazené a 31. hráčky světového žebříčku a byla favoritkou čtvrtfinále s Bayrakovou, až 122. hráčkou světa. Turkyně ale potvrdila dobrou formu, navázala na osmifinálovou výhru nad turnajovou dvojkou Kirsty Gilmourovou ze Skotska a českou hráčku vyřadila za půl hodiny hry.

V prvním setu prohrávala Gavnholtová rychle 2:11 a za dvanáct minut úvodní dějství ztratila poměrem 10:21. Druhý set byl zpočátku vyrovnanější, ale pak soupeřka Gavnholtové odskočila na rozdíl 10:15 a pětibodový náskok udržela.

Mistrovství Evropy v badmintonu v Kazani (Rusko):
Ženy:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Bayraková (Tur.) - Gavnholtová (5-ČR) 2:0 (10, 15).
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.