Fenomenální plavec Phelps ovládl už druhý závod po svém comebacku

17. května 2014 09:18 - Charlotte

Nejzářivější olympijská hvězda všech dob je očividně v plné síle zpět. Plavec Michael Phelps krátce po svém comebacku oslavil první triumf. Osmadvacetiletý Američan v pátek na Grand Prix v Charlotte vyhrál závod na 100 metrů motýlek. Časem 52,13 sekundy porazil o téměř šest desetin druhého Bělorusa Pavla Sankoviče.

 

Jeremy Brevard, Reuters

Phelps dosáhl naprosto stejného času jako při svém prvním závodu po bezmála dvouleté pauze, na konci dubna tehdy prohrál v Mese jen s další americkou hvězdou Ryanem Lochtem.

„Je to prima vidět u svého jména zase jedničku. Tohle je poprvé od doby, co jsem zpátky. Snad těch prvních míst přibude pěkná řádka," uvedl majitel 18 zlatých olympijských medailí, který po hrách v Londýně oznámil konec kariéry, ale nyní se rychle dostává zpět do formy.

V pátek absolvoval i rozplavbu na 200 metrů volný způsob a splnil limit pro účast na americkém šampionátu. Do finále na této trati už nenastoupil.

S Lochtem tentokrát síly nezměřil, neboť jeho dlouholetý rival se zotavuje po zranění kolena a závody sledoval jen z tribuny. Na otázku, zda by Phelpse porazil, pětinásobný olympijský vítěz se smíchem odpověděl: „Ne, vždyť mám na noze ortézu."

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.