Akrobatický pilot Šonka v Malajsii vyrovnal své maximum

18. května 2014 13:29 - Putrajaya

Český pilot Martin Šonka si šestým místem v Malajsii vyrovnal osobní maximum v šampionátu v letecké akrobacii Red Bull Air Race. Po třetím z osmi závodů má na kontě osm bodů a posunul se o jedno místo na šesté. V čele seriálu je Rakušan Hannes Arch.

 

Red Bull

Šonka se v malajské Putrajaye v kvalifikaci trápil, letadlo mu ztrácelo výkon a obsadil až poslední 12. místo, ale dnešní závod se mu podařil. Ve dvojici sice prohrál s rakouským favoritem Archem, díky času však jako druhý lucky looser postoupil mezi nejlepších osm a i potřetí letos bodoval.

„Změnili jsme nastavení (letadla) a bylo to vidět. Pracovalo daleko lépe. Sice nejsem spokojen s časem, ale z výsledku jsem docela šťastný," řekl Šonka, jenž šestou příčkou zopakoval svůj výsledek z předchozího závodu v Chorvatsku. Dnešním vítězem byl sedmapadesátiletý Brit Nigel Lamb.

Další závod seriálu se uskuteční 27. července v polské Gdyni.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.