Emmons při návratu do SP po mateřské vybojovala druhé místo

8. června 2014 16:01 - Mnichov

Olympijská vítězka Kateřina Emmons skončila při prvním startu ve Světovém poháru po mateřské pauze v Mnichově druhá ve střelbě ze vzduchové pušky. Třicetiletá střelkyně ve finále o pouhé tři desetiny bodu prohrála s Martinou Lindsay Velosovou, teprve patnáctiletou senzací ze Singapuru.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Olympijská šampiónka z Pekingu 2008 Emmons si mateřskou pauzu vybrala po londýnských hrách, na nichž byla ve vzduchovce čtvrtá, a vloni se jí narodil syn Martin Henry. S americkým reprezentantem Mathewem Emmonsem mají ještě dceru Julii, která přišla na svět pro změnu po pekingské olympiádě.

Tehdy hned při první vrcholné soutěži po pauze dokázala Emmons vyhrát SP v Sydney, tentokrát slavila jen o něco méně úspěšnější comeback. Do osmičlenného finále postoupila ze čtvrtého místa a tam ve vyřazovací soutěži prošla až do duelu o titul. Do něj šla se ztrátou osmi desetin bodu na asijskou soupeřku, výrazně manko snížila, ale na šesté vítězství v SP to nestačilo. Takto má ve sbírce už páté stříbro.

SP ve sportovní střelbě v puškových, pistolových a brokových disciplínách v Mnichově:
Vzduchová puška:
Muži:
1. Jang Chao-žan (Čína) 207,7 - světový rekord
2. Kruglov (Rus.) 205,1
3. Campriani (It.),
...v kvalifikaci 33. Haman, 70. Cipro (oba ČR).
Ženy:
1. Velosová (Sing.) 206,9
2. Emmons (ČR) 206,6
3. Arsovičová (Srb.),
...v kvalifikaci 15. Mazurová, 43. Sýkorová (obě ČR).
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.