Krasobruslař Březina odchází od olympijského vítěze Petrenka zpět do Evropy

10. června 2014 13:51 - Praha

Po dvou letech v zámoří se současný nejlepší český krasobruslař Michal Březina vrací do německého Oberstdorfu. Spolupráci s olympijským vítězem Viktorem Petrenkem ukončil a nadále se bude připravovat pod vedením svého staronového kouče Karla Fajfra.

 

Radek Malina, Právo

„Děkuju Viktorovi za spolupráci, rozcházíme se v dobrém. Ale teď už netrpělivě očekávám návrat do Oberstdorfu ke svému bývalému trenérovi," citovaly čtyřiadvacetiletého krasobruslaře stránky rsport.ru.

Březina hned po příchodu do New Jersey, kde s Petrenkem trénoval, získal bronz na mistrovství Evropy, ale letošní olympijská sezóna se mu nepovedla. V Soči skončil desátý a na mistrovství světa po nepovedeném krátkém programu ze soutěže odstoupil kvůli zraněnému kotníku.

Březinova cesta je tak podobná jako jeho už bývalého reprezentačního kolegy Tomáše Vernera, jenž v zámoří strávil tři sezóny, než se rovněž vrátil do centra v Oberstdorfu.

Březina pod Petrenkem  
ME 2013 Záhřeb bronz
MS 2013 London 10. místo
ME 2014 Budapešť 4. místo
OH 2014 Soči 10. místo
MS 2014 Saitama odstoupil
sob, Právo

Časová osa: Ostatní

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.